کهکشانی که بدون علت جوان‌مرگ شد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۰۱۶۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 07    -    ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
bato-adv
bato-adv
یک کهکشان عظیم که حدود ۱۲ میلیارد سال پیش وجود داشته است، سبب حیرت محققان شد.

یک کهکشان عظیم که حدود ۱۲ میلیارد سال پیش وجود داشته است، سبب حیرت محققان شد.

به نقل از دیلی‌میل، این کهکشان عظیم زمانی وجود داشت که کیهان تنها ۱.۸ میلیارد ساله بود و به علت روند سریع حیات و مرگ در جوانی، حیرت دانشمندان را برانگیخته است.

این کهکشان معروف به "XMM-۲۵۹۹" بوده و تا زمانی‌ که کیهان تنها یک میلیارد سال قدمت داشت، تعداد بی‌شماری از ستاره‌ها را در خود تشکیل داده است.

کهکشانی که بدون علت جوان‌مرگ شد!

ستاره‌شناسان دانشگاه "کالیفرنیا" مدعی شده‌اند که هشت میلیون سال بعد از آن، این کهکشان به طور ناگهانی غیرفعال شده است که دلیل آن هم مشخص نیست.

"بنجامین فارست"(Benjamin Forrest ) اظهار کرد، پیش از اینکه کیهان به سن دو میلیارد سالگی برسد، "XMM-۲۵۹۹" توانسته بود جرمی معادل بیش از ۳۰۰ میلیارد خورشید را تشکیل دهد.

این کهکشان عظیم در اوج فعالیت خود موجب تولد بیش از هزار جرم خورشیدی در سال شد. در مقایسه با این میزان می‌توان به کهکشان "راه شیری" اشاره کرد که هر ساله حدود یک ستاره جدید را تشکیل می‌دهد.

محققان توانستند در یک رصدخانه در هاوایی، اندازه‌گیری‌های دقیقی را انجام دهند و مسافت این کهکشان را با استفاده از قوی‌ترین تلسکوپ‌ها محاسبه کنند.

"جیلیان ویلسون"(Gillian Wilson) از دیگر محققان پروژه اظهار کرد، چیزی که سبب می‌شود کهکشان "XMM-۲۵۹۹" بسیار جالب، غیر معمول و شگفت انگیز شود، این است که دیگر ستاره‌ای ایجاد نمی‌کند.

این محققان در حال انجام تحقیق‌های بیشتر پیرامون این کهکشان اسرارآمیز هستند.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سیدحسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
0
1
از مسیر دریافت انرژی خارج شده و حتی همسایگان ندارد که بر اساس اصل ورزیدگی سیاهچاله مرکزی آن را فعال کند
مثلا وقتی سیاره ای مانند نیبیرو از نزدیکی سیاره مشتری عبور میکند میبینید سوخت و ساز این سیاره مجددا به کار افتاده و مانند خورشید میدرخشد
و اشرقت الارض بنور ربها
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv