از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی به وجود می‌آید؟
bato-adv
کد خبر: ۱۷۰۱۵۳
تاریخ انتشار: 2020 February 07    -    ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
مثلا در مقابل پدر یا مادری که بیش از حد منظم یا وسواسی است فرزندی بزرگ می‌شود که شلخته و بی نظم است! در برابر پدر یا مادری که بیش از حد درویش مسلک و پارسا نماست، کودکی رشد می‌کند که پول دوست و حسابگر است و این همان چیزی است که یونگ می‌گوید...

از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می‌آید؟

از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می‌آید؟به گزارش «تابناک باتو» ـ یونگ اعتقاد داشت که برخی از انسان‌ها دو چهره دارند: چهره‌ای که به دیگران (و حتی خودشان) نشان می‌دهند، که یونگ آن را "ماسک" یا "نقاب" (persona) می‌نامید و چهره‌ای که در پشت این نقاب پنهان است که یونگ آن را سایه می‌نامد.

اما بازی زندگی گاهی بازی پیچیده‌ای است! وقتی پدر یا مادری دچار چنین نمایشی است در فرزند او تمایلی برای مقاومت در برابر این افراط شکل می‌گیرد.

مثلا در مقابل پدر یا مادری که بیش از حد منظم یا وسواسی است فرزندی بزرگ می‌شود که شلخته و بی نظم است! در برابر پدر یا مادری که بیش از حد درویش مسلک و پارسا نماست، کودکی رشد می‌کند که پول دوست و حسابگر است" و این همان چیزی است که یونگ می‌گوید: «هیچ چیز بیش از زندگی نزیسته والدین بر فرزندانشان تاثیر نمی‌گذارد!»

به همین خاطر یونگ توصیه می‌کند که هنگامی که با فرزندانتان بر سر موضوعی اختلاف نظر شدید و درگیری دارید و نمی‌توانید همدیگر را تحمل کنید زمانی را به این اندیشه و پرسش اختصاص دهید؛

"آیا این افراط فرزندم پاسخی به افراط من در جهت معکوس نمی‌باشد؟

همچنان که در قانون سوم نیوتن می‌خوانیم: هر عملی را عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت آن.

از هر پدر و مادری چه نوع فرزندی بوجود می‌آید؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار