زاغ‌زنانِ صرافی‌ها دستگیر شدند
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۶۴۶۶۸
تاریخ انتشار: 2019 December 10    -    ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
bato-adv
bato-adv
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کیف قاپ خبر داد و گفت : این ۲ سارق با زاغ زنی در صرافی ها از قربانیان خود یک میلیارد و یکصد میلیون ریال ارزسرقت کرده بودند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کیف قاپ خبر داد و گفت : این ۲ سارق با زاغ زنی در صرافی ها از قربانیان خود یک میلیارد و یکصد میلیون ریال ارزسرقت کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی اظهار داشت: چهاردهم اردیبهشت ماه امسال زنی به کلانتری ۱۳۴شهرک غرب مراجعه و بیان کرد امروز برای خرید دلار به صرافی در میدان کاج مراجعه کردم در زمان برگشت به خانه پایین تر از میدان کاج ۲موتور سوار با حمله به من کیفم را که ۲ هزار یورو و ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد در داخلش بود سرقت کردند، وقتی همسرم که در نزدیکی من مشغول خرید از مغازه ای بود، متوجه سرقت شد، برای دفاع از من با آنها درگیر شد یکی از آنان با چاقو صورت همسرم را مجروح کرد و سریعا از محل گریختند.

وی بیان داشت: با ثبت شکایت اولیه، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نجفی گفت: با توجه به حساسیت موضوع پرونده از پایگاه دوم پلیس آگاهی به اداره هجدهم ارجاع شد و در گام نخست تحقیقات ماموران به محل سرقت و محل صرافی مراجعه و به تحقیقات میدانی از این محل ها پرداختند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: تحقیقات اولیه نشان از این داشت یکی از سارقان همزمان با شاکی در داخل صرافی بوده و خرید وی را زیر نظر داشته که در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، چهره این سارق زاغ زن توسط شاکی شناسایی شد.

وی با بیان اینکه در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که متهم فردی ۴۰ ساله به نام " وحید " و دارای سوابق کیفری متعدد و ساکن محدوده جنوبی تهران است، گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند مخفیگاه متهم را در منطقه یاغچی آباد شناسایی کنند و در نهایت با دستور قضائی اولین متهم پرونده در یازدهم آذر ماه در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و به اداره هجدهم انتقال یافت.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت افزود: متهم که منکر بزه انتسابی بود، اظهار داشت با همدستم "هاشم" که ۴۳سال سن دارد بچه محل هستیم و در پارک با هم آشنا شدیم ، نقشه سرقت از مشتریان صرافی ها را با هم کشیدیم و تاکنون ۳ فقره سرقت با هم انجام داده ایم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران در ادامه تحقیقات پلیسی موفق شدند مخفیگاه متهم دوم پرونده را در محدوده نازی آباد شناسایی کنند، ادامه داد: در شانزدهم آذر ماه نیز دومین متهم پرونده در مخفیگاهش دستگیر و به اداره هجدهم انتقال یافت.

نجفی با اشاره به اینکه هر دو متهم به همکاری با یکدیگر در جرایم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را یک میلیارد و یکصد میلیون ریال برآورد کرده اند.

به گزارش سایت پلیس، وی در پایان تصریح کرد: با شناسایی مال باختگان هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه ۶دادیاری دادسرای ناحیه ۲ تهران برای شناسایی سایر شاکیان احتمالی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

ایلنا

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv