حکم تعجب‌برانگیز برای ضاربین خرس سوادکوهی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۶۴۱۸۶
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2019 December 05    -    ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
bato-adv
bato-adv
با صدور حکمی، ضاربین خرس سوادکوهی که چند ماه پیش باعث مرگ توله خرس آسیب دیده شده بودند از سوی دادگاه بیگناه شناخته شدند.

فعالان محیط زیست با انتشار نامه‌ای از تبرئه ضاربین خرس سوادکوهی در دادگاه خبر دادند.

ضاربین خرس در سوادکوه که خرداد ماه امسال به شکل بی رحمانه‌ای این توله خرس دو ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند و خرس مورد حمله قرار گرفته پس از چند ساعت جان باخت با اقدام دور از انتظار محیط زیست مازندران تبرئه شده است.

*مدارا با متخلفان یک رویه شده است

سهیل اولادزاد فعال محیط زیست با ابراز تاسف از صدور این حکم گفت: در متن حکم برائت ضاربین خرس سوادکوه به تنها چیزی که اکتفا شده نظر دامپزشکی معتمدین اداره کل است.

وی افزود: مدارا با متخلفان در حوزه محیط زیست مازندران تبدیل به یک رویه شده است.

مجید دریکوند کارشناس و فعال محیط زیست نیز در این باره گفته است کمترین جرم این افراد جریحه دار کردن احساسات عمومی و ترویج خشونت بود شاید این یک جریمه از نوع محیط زیستی می‌توانست ابتدایی‌ترین برخورد با متخلفین از این دست باشد اما تبرئه راه را برای تخلفات بعدی باز می‌کند.

*حکم ضاربان خرس سوادکوهی برای ما هم تعجب‌برانگیز بود

اما حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست استان مازندران با غیرمنصفانه خواندن نقدهای صورت گرفته در خصوص توضیحات این اداره کل به دادگاه و صدور حکم تبرئه ضاربان خرس سوادکوهی گفت: حکم صادر شده حکم بدوی بوده و امکان تجدیدنظر بر روی آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست تمام قد برای تجدید نظر بر این حکم خواهد ایستاد، ابراز داشت: ما بر روی صدور حکم بدوی این دادگاه ایراداتی داریم.

ابراهیمی کارنامی با تاکید بر اینکه ضربات وارد شده بر خرس سوادکوهی باعث تلف شدن آن شده است، گفت: برای ما هم صدور این حکم تعجب برانگیز بود.

وی با ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌های صورت گرفته برای این اداره کل اظهار داشت: محیط زیست برای دادگاهی شدن این افراد بیشترین تلاش را کرده است اما برخی در حال حاشیه‌سازی برای ما هستند.

مدیرکل محیط زیست مازندران خاطر نشان کرد: صدور این حکم براساس تصمیم قاضی پرونده بوده است و کارشناسان این اداره تمامی واقعیات پرونده را به دادگاه ارائه کرده بودند.

فارس

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
2
تعجب انگیز نیست . دو تا آشنا ببینید و یکمی پول بدین به قاضی محترم حل میشه. چیزی که تو ایران همه میدونن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
0
میشه آدرس چند حیوان وحشی را در جنگلهای شمال به بنده بدهید .... می خواهم عقده هام را سر آنها خالی کنم .. تا جا دارند کتکشان بزنم ..... کسی هم کاری نداره و زندان و جریمه هم که نمی شوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
2
بوی رشوه یا ارتباط فامیلی میاد
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
3
0
انسانها را به خاطر حیوانات بیچاره نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
0
1
مردم بیمار
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv