مهم‌ترین اختلالات کودکان سیل‌زده‌ی لرستان
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۹۲۹۱
تاریخ انتشار: 2019 October 14    -    ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
bato-adv
bato-adv

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان گفت: مهم‌ترین اختلالات کودکان مناطق سیل‌زده استان افسردگی و اضطراب است.

قاسم ولی‌زاده در نشست شورای اطلاع‌رسانی با اشاره به برخی فعالیت‌های کمیته اجتماعی شورای اطلاع‌رسانی از غربالگری روانشناختی کودکان مناطق سیل‌زده استان خبر داد و افزود: تاکنون ۳۱۰۰ کودک مورد غربالگری قرار گرفتند که نتایج ۵۱۷ کودک مثبت اعلام شده و باید مشاوره شوند.

وی مهم‌ترین اختلالات کودکان مناطق سیل‌زده استان را افسردگی و اضطراب عنوان کرد و افزود: از آن‌ جایی‌که ۸۰ درصد زندانی‌های لرستان دارای سنی کمتر از ۴۰ سال هستند بنابراین ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای برای این گروه بیش از پیش تقویت خواهد شد.

ولی‌زاده از تحت پوشش بیمه سلامت بودن بیش‌از یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر در استان خبر داد و اضافه کرد: همچنین با توجه به در دستور کار قرار دادن نسخه الکترونیکی، در شهرستان ازنا این مهم به‌صورت ۱۰۰ درصدی در حال اجراست، ضمن این‌که سعی خواهد شد تا پایان سال اغلب شهرهای استان به این شیوه از تجویز نسخ مجهز شوند. همچنین از آبان‌ماه با مشارکت وزارت تعاون و بیمه سلامت، طرحی به‌منظور بیمه اجباری افراد ناتوان در پرداخت حق بیمه اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به رشد ۲ درصدی اهدای خون طی شش ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: ۸ درصد اهداکنندگان استان خانم و مابقی آقا بوده‌اند.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv