مراقبت های پوستی برای سنین مختلف
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۳۷۴۹
تاریخ انتشار: 2019 August 16    -    ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
bato-adv
bato-adv
لوسیون‌ها، بوتاکس، فیلرها، لیزر و کشیدن پوست…. خیلی خوب است که این همه گزینه برای مراقبت پوست خود داریم، اما از کجا بدانیم که کی باید استفاده از آن‌ها را شروع کنیم؟ چه سنی برای آغاز این مراقبت‌ها مناسب است؟ آیا ممکن است برای آغاز مراقبت‌های پوستی و ترمیم پوستی خیلی دیر شود؟

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف«تابناک باتو» لوسیون‌ها، بوتاکس، فیلرها، لیزر و کشیدن پوست…. خیلی خوب است که این همه گزینه برای مراقبت پوست خود داریم، اما از کجا بدانیم که کی باید استفاده از آن‌ها را شروع کنیم؟ چه سنی برای آغاز این مراقبت‌ها مناسب است؟ آیا ممکن است برای آغاز مراقبت‌های پوستی و ترمیم پوستی خیلی دیر شود؟

 

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف

مراقبت پوست برای سنین مختلف


مراقبت پوست در ۲۰ سالگی:

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف

هر روز صبح، به صورت، گردن، قفسه سینه و دستان‌تان ضدآفتاب بزنید. اگر می‌توانید این کار را از نوجوانی یا ۲۰ سالگی‌تان آغاز کنید. ۳۰ ثانیه‌ای که صرف استفاده از ضدآفتاب می‌کنید، از پیر شدن پوستتان جلوگیری می‌کند.

مراقبت‌های پوستی را به صورت منظم و جدی انجام دهید. هر روز صبح، قبل از زدن ضد آفتاب، از یک آنتی اکسیدان خوب و سپس مرطوب‌کننده‌ای مناسب استفاده کنید. هرشب، از کرم‌های ویتامین A. مانند رتینول (بدون نسخه پزشک) یا رنوا یا ترتینوئین (با نسخه پزشک) استفاده کنید.

به دنبال حل مشکلاتی که ندارید، نباشید. اگر ۲۵ سال‌تان است و هیچ خط اخمی ندارید، آغاز بوتاکس به منزله‌ی دور ریختن پول و تلف کردن وقتتان است. اگر مشکلی ایجاد شد، این کار را آغاز کنید؛ از کجا معلوم، شاید خوش‌شانس بودید و هیچوقت نیازی به بوتاکس پیدا نکردید.


مراقبت پوست در ۳۰ سالگی:

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف

در اواسط دهه‌ی چهارم زندگی (۳۰ سالگی)، نشانه‌های خط اخم، چروک دور چشم و دور لب در زنان و مردان ظاهر می‌شود. اکنون، زمان خوبی برای درمان‌های پیشگیرانه است؛ برای پیشگیری می‌توانید سالی ۲ تا ۳ بار، بوتاکس با دوز پایین انجام دهید؛ البته، تنها درصورتی که این مشکلات را دارید.

در این دوره‌ی سنی، همه می‌توانند از مزایای لیزر کسری یا IPL بهره‌مند شوند. IPL‌های مختلف تفاوت‌های زیادی از لحاظ قدرت و نتیجه با یکدیگر دارند، بنابراین، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه تحقیق کنید. IPL لکه‌های قهوه‌ای را از پوست می‌زداید، رگ‌های خونی را گشادتر می‌کند و باعث تولید کلاژن در پوست می‌شود و تولید کلاژن سبب بهبود بافت پوست می‌شود.

مراقبت پوست از ۴۰ سالگی به بعد:

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف

پرکننده‌ها یا فیلر‌ها می‌توانند برای نشانه‌های اولیه‌ی از دست دادن حجم (یا افتادگی پوست) کمک‌کننده و موثر باشند. در بسیاری از زنان و مردان، این افتادگی از ۴۰-۵۰ سالگی آغاز می‌شود. شروع با یک یا دو سرنگ از پرکننده‌ی اسید هیالورونیک، ۱ تا ۲ بار در سال، افتادگی پوست را عقب می‌اندازد. افتادگی پوست و استفاده از این درمان‌ها مخصوص هر شخص است، بنابراین، برای از بین بردن افتادگی یا جلوگیری از افزایش آن با متخصص پوست مشورت کنید.

در این سن، لیزردرمانی‌ها باید سفارشی باشند. ممکن است برای کشیدن پوستتان به اولتراپی، ترماژ یا درمان‌های دیگر نیاز داشته باشید، یا اینکه شاید به لیزر پوست شدیدتر، مانند Fraxel Dual یا لیزر دی‌اکسیدکربن تفکیک‌شده، نیاز داشته باشد. روش‌های مورد نیاز برای درمان، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است، بنابراین باید با پزشک مشورت کنید.

آیا سن شما از ۶۰ بیشتر است؟ پوست‌تان هنوز هم می‌تواند به کمک این فناوری‌ها به طور محسوسی بهبود یابد، فقط کمی بیشتر طول می‌کشد و به درمان و هزینه‌ی بیشتری نیاز دارید.


مراقبت پوست در تمام سنین: چند توصیه

مراقبت های پوستی برای سنین مختلف

هرچیزی که از دوستان‌تان یا بازاریاب‌ها و مغازه‌دار‌ها می‌شنوید باور نکنید. در سایت‌های معتبر جستجو کنید، با پزشک‌تان مشورت کنید، و از همه مهمتر، به پوست‌تان و واکنش‌های آن توجه داشته باشید. ما همه متفاوت هستیم، پس چیزی که برای دیگران مؤثر و سودمند است، شاید برای شما چنین نباشد.

همزمان، استفاده از بیش از یک محصول مراقبت پوستی جدید را آغاز نکنید. به یاد داشته باشید که ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا اثربخشی یک محصول جدید را مشاهده کنید.

ایران کوک

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv