میانگین حقوق کارمندان شرکت نفت؛ ۱۵میلیون
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۰۲۵۳
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: 2019 July 10    -    ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
bato-adv
bato-adv

 یکی از نکات جالب توجه که محل بحث و بررسی و اتفاقا ازجمله ابهامات عملکردی شرکت ملی نفت هم بوده، موضوع حقوق و مزایای دریافتی کارکنان شرکت ملی نفت است. در این زمینه بررسی‌های آماری نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۸ هر کارمند شرکت ملی نفت ایران به‌طور میانگین ۱۷ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کند.

هر کارمند شرکت ملی نفت به‌طور میانگین سالانه بیش از ۲۱۴ میلیون تومان حقوق و مزایا از این شرکت دریافت می‌کند. شاید تصور این رقم برای شما هم عجیب باشد، اما برای اثبات این ادعا کافی است اظهارات سیدحمید حسینی عضو هیات‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی و اظهارات محمد حسینی رئیس کمیته بررسی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس را مرور کنیم.

سیدحمید حسینی ۷ شهریور ۱۳۹۵ در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌های داخلی می‌گوید: «میانگین دریافت حقوق سالانه هر کارمند در وزارت نفت، حدود ۱۰۰ میلیون تومان است (ماهانه ۸.۳ میلیون تومان در سال ۹۵).»

استدلال اول: در این زمینه محمد حسینی نیز ۳۰ دی ۱۳۹۷ با تشریح جزئیات درآمد و هزینه‌های شرکت ملی نفت می‌گوید: «برای شرکت ملی نفت ایران با تعداد ۲۸ هزار و ۶۰۳ نفر کارمند رسمی و ۲۸۰ نفر کارگر، مبلغ ۶۲۰۰ میلیارد تومان بابت حقوق و دستمزد و مزایای مرتبط پیش‌بینی شده است.» بر این اساس اگر ۶۲۰۰ میلیارد تومان بودجه جاری که به حقوق و مزایای کارکنان شرکت ملی نفت اختصاص داده شده را بین ۲۸ هزار و ۸۸۳ نفر تقسیم کنیم، ماهانه دریافتی هر کارمند این شرکت مبلغ ۱۷ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان خواهد بود.

استدلال دوم: محمد حسینی در مصاحبه دی ماه ۹۷ می‌گوید: «در سال ۹۸ حقوق شرکت نفتی‌ها نسبت به سال ۹۶ حدود ۶۴ درصد رشد داشته است.» بنابراین بر پایه اظهارات محمد حسینی طی دو سال اخیر حقوق شرکت نفتی‌ها ۶۴ درصد افزایش یافته که اگر ۱۵ درصد افزایش حقوق سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ را نیز به رقم مذکور اضافه کنیم، طی سال‌های ۹۵ تا ۹۸ حقوق شرکت نفتی‌ها حدود ۷۹ درصد افزایش یافته است؛ بنابراین بر پایه این استدلال اگر حقوق ماهانه یک کارمند شرکت نفت در سال ۹۵ حدود ۸.۳ میلیون تومان باشد.

حالا طی چهار سال اخیر با رشد ۷۹ درصدی به حدود ۱۵ میلیون تومان (دقیقا ۱۴.۹ میلیون تومان) می‌رسد. اما نکته قابل‌تامل این است که بخش قابل‌توجهی از کارمندان شرکت ملی نفت، به جای مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور در شهر تهران هستند. در جدول شماره یک جزئیات هزینه‌ای شرکت ملی نفت ایران آمده که ارقام هزینه‌ای ازجمله رقم حقوق و دستمزد کارکنان رسمی و قراردادی و پیمانکاری شرکت به تفکیک ذکر شده است.

روزنامه فرهیختگان

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
15
میتونید تصور کنید من چند وقته هیچ درآمدی نداشتم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
9
4
متاسفم براتون با این استدلالهای الکی بیخودتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
0
6
یه چیزی هست که هرکسی حق نفت شو میخواهد
آگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
0
6
خود کرده را تدبیر نیست.!!!!!!!!!!!!!!!!! طلبکارن خب.میگن ما نباشیم و نفت استخراج نکنیم ملت شما ها از گشنگی میمیرین .نتیجه اینکه بده بده من پوول ، پوول......پول بده من ، پول پووول.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
0
11
علی برکت الله .منم قوق لیسانسم میانگین یک میلیون رد ماه حقوق دارم با زن و بچه. و بدون بیمه.

عدالت علی د رکشور ما بیداد میکنه. فکر کنم ما کلا مظهر عدالت هستیم ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
2
6
وقتی چیزی 64 درصد زیاد میشه و بعد 15 درصد دیگه زیاد میشه نباید 64 را بعلاوه 15 کنیم! این موضوع در حد ریاضی دوره راهنمایی است!!!!!
در ضمن همه اینها متوسط است پس اونی که تهران کمتر از متوسط میگیره و اونی که وسط دریا کار میکنه بیشتر از متوسط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
5
3
مشكل اينجاست كه كسانيكه اينگونه به اصطلاح افشاگري مي كنند هرگز اطلاعات را كامل نداده و مردم را روشن نمي كنند و فقط احساسات مردم تحت فشار اقتصادي را بر عليه عده اي ديگر تحريك مي كنند . ايشان بايد به موارد زير نيز اشاره مي كردند : 1 - كاركنان شركت هاي تابعه وزارت نفت اكثراً در شرايط بسيار سخت كار مي كنند ، كاركردن در محيط هاي كاري آلوده به مواد شيميايي ، خطر انفجار ، گرماي زياد و در برخي نقاط هواي بسيار سرد، كار بصورت اقماري با مدت زمانهاي طولاني دور از خانواده ، حساسيت و استرس و مسئوليت شغلي بيش از ديگر مشاغل ، تخصص هاي بالا بنحويكه بيشتر كاركنان اين شركتها جزو نخبگان و برگزيدگان برتر دانشگاههاي كشور مي باشند و ...... . حالا شما كاركاركنان شركتهاي نفت و گاز را با كارمندان پشت ميز نشين مقايسه مي كنيد و قضاوت عجولانه مي نماييد . از برخي از نمايندگان مجلس و ديگر مسئوليني كه خود پشت ميز نشين بوده و سختي كار را حس نكرده اند و يا فقط با كاركنان رده بالاي وزارت نفت در تماس بوده اند و آنان را نمونه كاركنان وزارت نفت مي دانند بايد خواست كه در وسط تابستان سري به پالايشگاههاي جنوب و سكوهاي نفتي زده تادليل بالا بودن حقوق كاركنان صنعت نفت رادرك نمايند .
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
استاد خودشیفه. کارگران معدن و کار در زیر زمین با خطر خفگی و ریزش معدن کار سخت ندارند؟ رفتگران شهرداری چطور؟ معلمان مناطق محروم مثل سیستان و بلوچستان؟ جوشکاران زیر آب؟ کارگران کوره ها کارخانه ها؟ از سقف آسمون فقط شماها نفتی ها افتادین پایین و نخبه شدین و دور از خانواده این؟ امان از ماله کشی افرادی که منفعت شخصی رو به منفعت اجتماعی ترجیح میدهند. ماله کشی دور از انسانیت و اخلاق که همه چیزشون پول
ناشناس
| |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
منم شغلم طوریه که تقریبا همه این آیتمهای سختی شغلی که شما شمردید رو داره. ولی حقوقم کمتر از چهار تومنه. تحصیلاتم هم کم نیست. پرسنل شرکت نفت کلا خیلی پرتوقع هستن. شما تو هر شهر که بری شرکت نفت با بهترین رستوران اون شهر قرارداد داره برای استفاده پرسنلش. این یکی از امتیازات خیلی کم و جزیی بود که پرسنل شرکت نفت میگیرن.
يوز ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
1
0
سلام
بايد ديد آيا به نفرات قراردلدي و حتي نفرات پيمانكاري كه بيشترين اين نيروها رو تشكيل ميدن هم همين حقوق رو ميدن
آيا افرادي كه بدون هيچ خطري و هيچ آسيب جسمي و روحي درحال كار در طول روز و شيفت هاي كاري هستند آيا بازهم دچار چنين حقوق مساوي هستند كه نفرات شركت هاي نفتي آيا داراي سختي كار هم هستند حتي پيمانكاران و نفرات قراردادي
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
2
0
من کارمند شرکت گاز هستم باسی سال سابقه ومسئولیت سنگین پس چرا ما این حقوق را نمیبینیم به اقای حسینی بگید همکاران شما از مجلس مامور شدند در نفت وحقوق چند ده میلیونی میگیرنداونها را اگر ازحساب بقیه جدا کنید بقیه اینقدر حقوق نمی گیرند ضمناکارمندان هر وزارت خانه نسبت به شرایط شغلی خودشان حقوق میگیرند.
ناشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
2
1
پول نفت رو بین خودشون تقسیم میکنن و چیزی سر سفره مردم نمیاد .باید بگن شرکت کارکنان نفت نه شرکت ملی نفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
1
3
این حقوق ادعایی این خبر، مربوط به پتروشیمی هاست که در آنها بخور بخور بسیار شدید وجود دارد و هیچ کدام متعلق به وزارت نفت نیستند و به اصطلاح خصوصی هستند. عمده آنها متعلق به تامین اجتماعی، بانک ها و نهادهای قدرتمند هستند. برای بستن دهان پرسنل برای جلوگیری از کوچکترین اعتراض نسبت به فساد و بخور بخور، حقوق های بسیار بالا می دهند. بازهم تاکید می کنم که این مجموعه ها متعلق به وزارت نفت نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
0
1
15 میلیون تومن برای سال 1380 بودن الان یک کارمند دفتری ساده در شرکت نفت بالای 30 میلیون تومن در ماه حقوق میگیره
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv