فروش چک بلامحل؛ برگی ۴ میلیون!؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۷۸۶۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2019 June 16    -    ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
bato-adv
bato-adv

اواخر پارسال پرونده‌ای تحت عنوان سرقت داخل خودرو از کلانتری ۱۰۹ بهارستان برای رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد که شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان، گفت: ساعت ۲۰:۴۵ در یکی از روز‌های پایانی سال ٩٧ صندوق عقب خودروام در خیابان سی تیر سرقت شد و کیف دستی که داخل آن سند ملکی، مدارک هویت و دسته چک بانکی ۱۰۰ برگی بود به سرقت رفت.
بدنبال اظهارات شاکی کارآگاهان دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار داده که با اقدامات پلیسی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری فردی به نام «قادر» که برای وصول چک بانکی مجعول به بانک مراجعه کرده بود توسط کلانتری دستگیری شد. متهم در تحقیقات مدعی شد چک را از فردی به نام رامین ۳۵ ساله بابت طلبش گرفته است که با اظهارات متهم جوان بلافاصله با هماهنگی قضایی رامین دستگیر شد.
در تحقیقات به عمل آمده رامین گفت: بدلیل ورشکستگی، چک‌های مجعولی از طریق سایت‌های اینترنتی فروش کالا به تعداد ۶۰ برگ چک سفید هر کدام به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان خریداری کرده و آن‌ها را با مبالغی متفاوت در ازای خرید کالا می‌دادم.
به دنبال اظهارات رامین با انجام اقدامات پلیسی طی یک قرار صوری آورنده چک‌ها را در میدان منیریه دستگیر کردند که در بازرسی از وی تعداد ۶۰ برگ چک‌های بانکی مختلف به صورت تفکیک شده آماده تحویل به مشتری کشف شد. متهم دستگیر شده مدعی شد که چک‌ها را از فردی به نام «خسرو» در خیابان شادمان گرفته است و برای او کار می‌کند.
با راهنمایی وی، خسرو در محل کارش دستگیر که در بازرسی صورت گرفته تعداد ۱۵۰ برگ چک سفید از محل کارش کشف شد، خسرو نیز مدعی شد که چک‌ها را از دو نفر به نام‌های «نادر» و «صابر» از طریق سایت اینترنتی فروش کالا خریداری کرده است؛ بنابراین کارآگاهان این دو مرد جوان را نیز شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی آنان تعداد ۲۰ برگ چک سفید کشف شد که در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت چک‌ها را از اشخاصی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرده اند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره این پرونده گفت: با توجه به دستگیری مرتبطین فروش چک‌های بانکی و اعتراف صریح به بزه انتسابی هر پنج متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
0
1
تنها دلیل گسترش بیسابقه کلاه بردای نبود قوانین سفت و سخته.
وقتی کلاه بردار دستگیر میشه بعد از مدتی میاد بیرون و مجاز به فعالیت اقتصادی هست و کنترلی هم روش نباشه معلومه که این وضعیت پیش میاد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv