شوخی غیر اخلاقی ژنرال مشهور آمریکایی با آقای شهردار +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۴۲۱۳
تاریخ انتشار: 2019 May 08    -    ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
bato-adv
bato-adv

ژنرال جرج اسمیت پتن یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های نظامی ایالات متحده در جریان جنگ‌های اول و دوم جهانی است. وی به خشونت بیش از حد و سختگیری مشهور است، ولی در جریان جنگ جهانی دوم یک شوخی عجیب انجام داد که هنوز هم در نوع خود منحصر به فرد است.

جورج پتن در مقابل بی‌باکی‌هایش در میدان نبرد با سربازان اخلاق خوبی نداشت او در سال ۱۹۴۳ یک سرباز آمریکایی را که در بیمارستان به دلیل شوکه شدن بستری بود زیر مشت و لگد گرفت و به شدت مصدوم کرد. در سال ۱۹۷۰، فیمی با اسم «پتن» ساخته شد که زندگی این ژنرال را روایت می‌کرد این فیلم برنده ۷ جایزه اسکار هم شد.

اما شاید با این تفاسیر عجیب باشد که بگوییم این ژنرال بداخلاق شوخی کردن هم بلد بوده است. ماجرا از روزی شروع شد که شهردار شهر فرانسوی بروگ یک اشتباه کوچک انجام داد و ژنرال پتن نیز از فرصت استفاده کرد و او را حسابی سر کار گذاشت.

پتون در مورد این حادثه در خاطرات خود نوشته: وقتی در شهر بورگ بودیم و ستاد ارتش زرهی من در این شهر مستقر بودند با یک ماجرای مضحک رو به رو شدم و تصمیم گرفتم شهردار نادان را در حالت گمراهی باقی بگذارم. یک روز در سال ۱۹۱۷، شهردار گریه کنان و ناراحت نزد من آمد و از من پرسید چرا به او اطلاع نداده ام یک سرباز در شهر او مرده دفن شده است.

شوخی غیر اخلاقی ژنرال مشهور آمریکایی با آقای شهردار!

من مطمئن بودم او اشتباه می‌کند چرا که آمار دقیق سربازان خود را داشتم و همه سالم بودند، اما وقتی اصرار‌های عجیب شهردار را دیدم با او همراه شدم تا از قبری که او معتقد بود سربازی در آن آرمیده بازدید کنم. با دیدن یک گودال که روی آن از خاک پوشیده شده بود همه چیز دستگیرم شد. اما در حیرت نادانی شهردار ماندم. او با لحنی طلبکار گودال خاک پوش را نشانم داد.

این گودال، گودال اجابت مزاج سربازان بود که به رسم میادین جنگ حفر می‌کنند و سپس روی آن را با خاک می‌پوشانند و معمولا آخرین سربازانی که از گودال استفاده می‌کنند یک علامت جنگی روی آن می‌گذارند و می‌روند. روی این گودال نیز علامت جنگی "عقب مانده" هک شده بود. وقتی اصرار‌های شهردار را دیدم تصمیم گرفتم اجازه دهم در اشتباه خود باقی بماند بنابراین به او گفتم حق با او است.

پتن در خاطرات خود نوشته است که وقتی که ۲۶ سال بعد دوباره به آن شهر رفته دیده آن توالت صحرایی به، "قبر قهرمان ملی، " تبدیل شده و توسط مردم محلی حفاظت می‌شود.

انتخاب

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv