پشت کنکوری‌ها چند ساعت در روز تلویزیون تماشا کنند؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۲۹۵۶
تاریخ انتشار: 2019 April 25    -    ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
bato-adv
bato-adv

کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین و یا حتی تلخ باشد.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره و نتیجه ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت خواهد بود.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر گرفته شده و رعایت شوند.

سهیل سراج مشاور تحصیلی اظهار کرد: به طور کلی‌ افراد پشت کنکوری باید در ۲ ماه آخر باقی مانده به کنکور از انجام برخی از تفریح‌ها اجتناب کنند، البته این تصمیم به معنای دوری صددرصد از تلویزیون نیست بلکه آنها می‌توانند در برخی از ساعات مانند زمان ناهار یا شام خوردن این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: برخی از سریال‌های تلویزیونی با درگیر کردن ذهن فرد،‌ در هنگام درس خواندن به ذهن او رجوع می‌کند؛ همچنین زمان تماشا کردن سریال اهمیت دارد و به دلیل اینکه سریال فیلمی دنباله دار است فرد پشت کنکوری مشتاق دیدن ادامه آن است و همین موضوع باعث می‌شود زمان مفید برای مطالعه کم شود.
بهترین زمان برای دیدن تلویزیون تنها هنگام سرو صبحانه، ناهار و شام است

سراج افزود: برخی از افراد پشت کنکوری به دلیل اینکه به دنبال راهی درس نخواندن می‌گردند به سراغ تماشای تلویزیون می‌روند که کاری اشتباه است؛ بهترین زمان برای دیدن تلویزیون تنها هنگام سرو صبحانه، ناهار و شام است.

برای انگیزه گرفتن با افراد موفق صحبت کنید

این مشاور تحصیلی بیان کرد: افراد پشت کنکوری باید به فکر آینده خود باشند و با چند آدم موفق صحبت کنند، افرادی که در رشته‌های مختلفی مانند دندان پزشکی، شیمی، ریاضی و غیره موفق شده‌اند گزینه خوبی برای هم صحبتی و انگیزه گرفتن هستند؛ این صحبت‌ها نباید درباره سختی مسیر باشد و باید تنها شوق فرد را زیاد کرد.

وی یادآوری کرد: بهترین راه برای انگیزه دادن به افراد پشت کنکوری صحبت با افراد موفق است، اینکه آنها اکنون به چه جایگاهی رسیده‌اند چه راه هایی را پشت سر گذاشتند و برای رسیدن به همچین جایگاهی چه کارهایی انجام دادند؛ اینکه درآمد و اعتبارشان چقدر تاثیرگذار است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv