چقدر از فارغ‌التحصیلان کشور بیکارند؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۲۳۳۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2019 April 18    -    ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
bato-adv
bato-adv

از بین جمعیت بیش از سه میلیونی بیکار کشور حدود ۳۸ درصد از فارغ‌التحصیلان آموزش عالی هستند.

 وضعیت بیکاری و اشتغالی که آخرین‌بار از سوی مرکز آمار منتشر شد نشان از نرخ ۱۲ درصدی بیکاری در پایان سال ۱۳۹۷ داشت که در مقایسه با سال ۱۳۹۶، معادل ۰.۱ درصد افزایش یافته بود. در این شرایط سه میلیون و ۲۶۰ هزار بیکار وجود دارند.

بررسی وضعیت بیکاران از این حکایت دارد در پایان سال گذشته ۳۸.۵ درصد آن‌ها از فارغ‌التحصیلان آموزش عالی بودند که تعدادشان در مقایسه با سال ۱۳۹۶، ۱.۴ درصد افزایش یافتند.

از فارغ‌التحصیلان بیکار ۲۶.۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند که تعدادشان ۱.۷ درصد افزایش داشته است. همچنین ۶۵.۹ درصد فارغ‌التحصیلان بیکار به زنان اختصاص دارد که تعداد آن‌ها هم ۱.۶ درصد رشد داشته است.

اما آمار نیروی کار نشان داد که ۲۳ میلیون و ۸۱۳ هزار نفر در حال حاضر شاغل هستند. از این تعداد وضعیت فارغ‌التحصیلان شاغل از این حکایت دارد که ۲۳.۹ درصد شاغلان را تشکیل دادند که تعدادشان در سال گذشته ۲.۴ درصد افزایش داشته است.

از مجموع فارغ‌التحصیلان آموزش عالی شاغل ۲۰.۴ درصد را مردان و ۳۹.۲ درصد را زنان تشکیل داده‌اند.

این در حالی است که تعداد فارغ‌التحصیل مرد شاغل در پایان سال گذشته ۲.۱ درصد و زنان شاغل فارغ‌التحصیل ۲.۹ درصد در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۶ افزایش دارد.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
0
1
99 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور به جز فارغ التحصیلان پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و اون هایی که دارای آشنا یا فامیل گردن کلفت دولتی هستند که اون 1 درصد را تشکیل میدن بیکار هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
0
1
همه جا پارتی بازیه، بنده در مشهد با رتبه نخبه سالهاست بازیچه مسئولین بی مسئولیتی هستم که حرف آنها رفتن نخبگان از کشور است...
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
0
1
این حرفها چیه؟ به همت آقایان همه تحصیلکرده های ما سر کارند!
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv