ماجرای کتک کاری مادر باردار در ورامین چه بود؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۷۲۴۳
تاریخ انتشار: 2019 February 23    -    ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
bato-adv
bato-adv

هفته گذشته در فضای مجازی شایع شده بود که مادربارداری در حین زایمان در زایشگاه بیمارستان شهید مفتح کتک خورده است و در عین حال گزارش شده بود، کادر پزشکی بیمارستان در پی مراجعه دیر مادر باردار و احتمال خفه شدن نوزاد در شکم مادر، تصمیم گرفتند که به جای عمل طبیعی، سزارین انجام دهند تا جان مادر و نوزاد حفظ شود، اما ظاهرا با مخالف مادر مواجه شده و در نهایت با پادرمیانی پدر کودک این موضوع ختم به خیر می‌شود و نوزاد به شیوه سزارین به دنیا آمده و مادر و فرزند هم اکنون در سلامت کامل هستند.

چوبان، رئیس بیمارستان شهید مفتح درباره شایعه آزار و اذیت مادر باردار هنگام زایمان که در زایشگاه بیمارستان شهید مفتح رخ داده، توضیح داد: در مورد زایمان زن بارداری که در هفته گذشته در سطح شهرستان حاشیه‌ساز شده، باید گفت که به دلیل اینکه زایمان به صورت طبیعی برای مادر باردار امکان پذیر نبود، پیشنهاد زایمان سزارین به مادر نوزاد داده شد که با مقاومت شدید مادر مواجه شد و بعد از مدتی تیم پزشکی بیمارستان، از پدر نوزاد کمک گرفت و در نهایت پروسه زایمان به صورت سزارین انجام شد؛ اگر این عمل به صورت سزارین انجام نمی‌شد هر دو جان می‌دادند.

رئیس بیمارستان شهید مفتح ورامین با تاکید بر اینکه اتفاق کتک کاری و ضربه زدن به مادر اصلاً حقیقت ندارد، خاطرنشان کرد: با شایع شدن موضوع کتک کاری مادر باردار در فضای مجازی، سریع تیم بیمارستان، این مسئله را پیگیری کرد و باید تاکید شود که از ورود تا خروج این خانواده، هیچ گونه بی احترامی و یا کتک‌کاری وجود نداشته است و این مسئله کاملا تکذیب می‌شود.

وی یادآور شد: ماهانه در زایشگاه بیمارستان شهید مفتح، بیش از ۱۵۰ مادر باردار پذیرش می‌شود و خوشبختانه در ۲ سال اخیر مرگ مادر و فرزند در بیمارستان شهید مفتح شهرستان ورامین وجود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: حال مادر باردار برای بیمارستان خیلی اهمیت دارد و اگر برای نوزاد و مادر خطر جانی وجود داشته باشد، تیم بزرگ پزشکی مداخله می‌کند.

چوبان تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از مراجعه کنندگان ما به زایشگاه این بیمارستان، اتباع خارجی هستند که بیشتر مواقع جزء مادران پرخطر در زایمان بوده‌اند؛ از ابتدای سال ۹۷ تا هم اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برای همین مادران پرخطر هزینه شده و تخفیفات لازم به آن‌ها داده شده است.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv