هراز و کندوان بدون زنجیر چرخ نروید
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۳۳۸۸
تاریخ انتشار: 2019 January 14    -    ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
bato-adv
bato-adv

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران گفت: با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از روز گذشته به کشور و استان مازندران، تردد خودرو‌ها در دو محور هراز و کندوان با زنجیر چرخ الزامی است.

 علیرضا قدمی با بیان اینکه درحال حاضر تردد خودرو‌ها در تمامی محور‌های مازندران به صورت عادی و روان، اما سطح جاده‌ها لغزنده است، اظهارکرد: از لحاظ جوی در ارتفاعات "هراز و کندوان" شاهد بارش برف هستیم.

وی افزود: با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از روز گذشته به کشور و استان مازندران، تردد خودرو‌ها در دو محور هراز و کندوان با زنجیر چرخ الزامی است همچنین از تردد خودرو‌های فاقد زنجیر چرخ در این دو محور ممانعت خواهد شد.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان به اینکه ریزش سنگ و رانش معمولا در فصول سرد سال پدیده‌ای طبیعی است، ادامه داد: لازم است رانندگان از محور‌های کوهستانی مازندران با احتیاط تردد کنند تا دچار حادثه نشوند.

قدمی با بیان اینکه انسداد شبانه محور کندوان از روز‌های پایانی مهرماه آغاز شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد، تصریح کرد: این محدودیت از ساعت ۲۱ تا ساعت ۵ بامداد روز‌های شنبه تا سه شنبه به جزء روز‌های تعطیل اعمال می‌شود که در مدت اجرای محدودیت هراز و سوادکوه به عنوان محور‌های جایگزین اعلام شدند.

وی با اشاره به ثبت بیش از ۳۰۰ هزار مورد تخلف سرعت سال گذشته توسط دوربین‌های جاده‌ای در مازندران، بیان کرد: طی ۹ ماهه امسال نیز حدود ۲۰۰ هزار تخلف سرعت توسط دوربین‌های جاده‌ای در راه‌های مازندران به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: برخی از رانندگان قبل از رسیدن به این دوربین‌ها سرعت خود را کم کرده، ولی باید بدانند این دوربین‌ها هوشمند و فاصله بین دو دوربین را نیز محاسبه می‌کنند، بنابراین مهم‌ترین توصیه ما به رانندگان توجه به سرعت مطمئنه است.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه‌روز آماده پاسخگویی درباره آخرین وضعیت راه‌های استان است.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv