اطلس ابرهای عجیب
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۲۷۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2019 January 09    -    ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
bato-adv
bato-adv
این عکس در نزدیکی مرز سنگال و مالی، در غرب آفریقا گرفته شده است و یک ابر کومولونیمبوس را نشان می‌دهد،‌ این ابرها به صورت عمودی صعود می‌کنند تا اینکه به یک مانع طبیعی برخورد می‌کنند، این مانع چاه هوایى است، در اینجا این ابرها مسطح می‌شوند.

۱- در این عکس یک اسکی‌باز را می‌بینید که در Mauna Kea در هاوائی آمریکا به یک ابر عدسی‌شکل نگاه می‌کند. این ابرها محبوب کسانی هستند که به وجود موجودات هوشمند فرازمینی باور دارند، آنها این ابرها را اغلب با سفینه‌های آنها اشتباه می‌گیرند.

اطلس ابرهای عجیب

این ابرها در ارتفاعات بالا شکل می‌گیرند و اغلب زمانی تشکیل می‌گیرند که هوای پررطوبت از روی یک کوه می‌گذرد و گرم می‌شود و این گرما را بدون انتقال به محیط اطراف حفظ می‌کند.

شکل این ابرها به سرعت باد و شکل کوه نزدیک به آن بستگی دارد. بادی با سرعت یکنواخت می‌تواند ابری با شکل ایجاد شده در این عکس را ایجاد کند.

۲- این عکس در نزدیکی مرز سنگال و مالی، در غرب آفریقا گرفته شده است و یک ابر کومولونیمبوس را نشان می‌دهد،‌ این ابرها به صورت عمودی صعود می‌کنند تا اینکه به یک مانع طبیعی برخورد می‌کنند، این مانع چاه هوایى است، در اینجا این ابرها مسطح می‌شوند.

اطلس ابرهای عجیب

ابرهای کومولونیمبوس معمولا پیش درآمد شروع یک توفان شدید هستند.

این عکس توسط دوربین‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته شده است.

۳- در عکس ابرهای کومولوس با شکل عجیب خود در شمال شرق داکوتای جنوبی دیده می‌شوند، به این ابرها ابرهای ماماتوکومولوس هم گفته می‌شود که در آن بخش اول کلمه به برآمدگی‌های شبیه پ -ستان این ابرها اشاره دارد. این ابرها معمولا به هنگام توفان‌های شدید دیده می‌شوند.

اطلس ابرهای عجیب

۴- در این عکس که بر فراز اقیانوس آرام از یک جنگنده هورنت F/A-18 گرفته شده است، چنین به نظر می‌رسد که جت جنگنده از میان یک ابر عبور می‌کند، در صورتی که این طور نیست و این خود هواپیمای جنگنده است که با شتاب گرفتن به سمت سرعت صوت، باعث ایجاد ابر شده است.

با حرکت هواپیما در میان هوا، منطقه‌ای از هوای کم‌فشار در پشت آن ایجاد می‌شود، با کم شدن فشار، بخار آب به صورت ابر درمی‌آید.

اطلس ابرهای عجیب

۵- در این عکس، ابرهای همراه تورنادو یا پیچند دیده می‌شوند. این عکس در کشتزاری در Wyoming گرفته شده است.

اطلس ابرهای عجیب

۶- ابر کوه کلاه یا ابر Pileus: این عکس از آتشفشان در حال انفجار جزایر کوریل روسیه گرفته شده است. در این عکس ابر Pileus به صورت توده سفیدی روی ابر خاکسترهای آتشفشانی دیده می‌شود. این عکس را هم فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی گرفته‌اند.

اطلس ابرهای عجیب

۷- این عکس از ابرهای سیسیل گرفته شده است، در فرایندی شبیه تولید حلقه دود حین سیگار کشیدن، این ابرهای حلقوی جالب ایجاد می‌شوند.

اطلس ابرهای عجیب

۸- در این عکس یک ابر noctilucent که به ابر شب‌تاب یا NLC نیز معروف است، دیده می‌شد، ابری که در این عکس دیده می‌شود، از پرتاب یک موشک ناشی شده است، ابرهای شب‌تاب در ارتفاع ۸۰ کیلومتری زمین تشکیل می‌شوند و با باز گرداندن پرتو نور خورشید، در زمانی که خورشید از دید ساکنان روی زمین غروب کرده است، مناظر زیبایی ایجاد می‌کنند.

اطلس ابرهای عجیب

۹- به نظر می‌رسد که یک شهاب در حال سوختن روبرو هستیم، اما این عکس در واقع عبور نور خورشید را از بخار ناشی از یک هواپیما نشان می‌دهد.

اطلس ابرهای عجیب

۱۰- ابر طبقه‌ای در مینِسوتای آمریکا، این ابرها با طوفان همراهی دارند.

اطلس ابرهای عجیب

۱۱- بر فراز صحرای مصر شاهد ابرهای سیروس خاصی به نام Jetstream هستیم که شبیه مسیر حرکت هواپیماهاست.

اطلس ابرهای عجیب

۱۲- نوارهای موازی ابرهای کومولوس بر فراز پارک ملی Abruzzo ایتالیا. به این ابرها، Altocumulus undulatus گفته می‌شود.

اطلس ابرهای عجیب

۱۳- صاعقه از یک ابر همراه پیچند به زمین برخورد می‌‌کند

اطلس ابرهای عجیب

۱۴- یک ابر عدسی‌شکل دیگر

اطلس ابرهای عجیب

۱۵- ابرهایی به شکل پرتو یا ابرهای Actinoform. این عکس از فضا گرفته شده است، این ابرها صدها کیلومتر اندازه دارند.

اطلس ابرهای عجیب

۱۶- ابرهای امواج جاذبه بر فراز خلیج مکزیک، انی ابرها شکلی شبیه امواج دارند:

اطلس ابرهای عجیب

۱۷- ابرهای فون کارمان بر فراز جزیره الکساندر سلکیرک در شیلی. چنین به نظر می‌رسد که این دوایر را رو توده ابر، پانچ کرده باشند. در واقع بادهای ایجاد شده روی جزیره، این اشکال حلقوی را ایجاد کرده‌اند. یک عکس زیبای دیگر از ابرهای فون کارمان را می‌توانید در وبلاگ جادی ببینید.

اطلس ابرهای عجیب

۱۸- صاعقه در ابرهای روی قله Monument واقع در آریزونا

اطلس ابرهای عجیب

۱۹- ابر قیفی‌شکل ناشی از تماس گدازه‌های آتشفشانی با جریان آب و تشکیل بخار آب است. جریان باد چرخنده به توده بخار در حال صعود برخورد می‌کند و این ابر قیفی را ایجاد می‌کند.

اطلس ابرهای عجیب

۲۰- جزیر گرند در نبراسکا، یک ابر همراه پیچند

اطلس ابرهای عجیب

۲۱- یک ابر عدسی‌شکل

اطلس ابرهای عجیب

۲۲- یک ابر سیروس که اگر خوب دقت کید شکل یک پرنده با بال‌های گشوده را در آن می‌بینید. ابرهای سیروس به صورت نوارهای ابر باریک به رنگ سفید یا خاکستری کم‌رنگ هستند. سرویس به لاتین معنی حلقه زلف یا طره را می‌دهد.

اطلس ابرهای عجیب

منبع: یک پزشک

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
0
تابناکیان فراموش کار، این عکس هواپیما را چند سال قبل بعنوان شکستن دیوار صوتی توسط هواپیمای جنگی که نشر دادید
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
0
0
پشت هواپیما ابر نیست. بخار آب در اثر پس سوز هواپیماست
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv