چگونه از جوانه زدن سیب زمینی جلوگیری کنیم؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۲۵۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2019 January 10    -    ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
bato-adv
bato-adv
سیب زمینی در آشپزخانه گاهی جوانه می‌زند یا سبز می‌شود. ترفند‌هایی برای ماندگاری سیب زمینی در آشپزخانه وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید مدت زمان بیشتری ماندگاری سیب زمینی را تضمین کنید. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد ولی کار بسیار بزرگی است و نکات ریزی را باید رعایت کنید.

چگونه از جوانه زدن سیب زمینی جلوگیری کنیم؟سیب زمینی در آشپزخانه گاهی جوانه می‌زند یا سبز می‌شود. ترفند‌هایی برای ماندگاری سیب زمینی در آشپزخانه وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید مدت زمان بیشتری ماندگاری سیب زمینی را تضمین کنید. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد ولی کار بسیار بزرگی است و نکات ریزی را باید رعایت کنید.

چگونه از جوانه زدن سیب زمینی جلوگیری کنیم؟
برخی مواد غذایی را می‌توان کنار هم نگه داشت و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی‌شود ولی نمی‌توان تمام اقلام غذایی را با هم و یک جا کنار هم نگهداری کرد و بهتر است برای ماندگاری بیشتر، هر کدام را به صورت جداگانه نگهداری کنیم.

یکی از نکاتی باید رعایت کنید جدا نگه داشتن پیاز و سیب زمینی است. پیاز و سیب زمینی را باید در محلی خنک و دور از نور خورشید و ترجیحا داخل کابینتی که تاریک باشد، نگهداری کرد ولی باید این نکته را به یاد داشته باشید که کنار هم نگه داشتن پیاز و سیب زمینی می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

چگونه از جوانه زدن سیب زمینی جلوگیری کنیم؟
پیازی که در آشپزخانه نگهداری می‌کنید گاز اتیلن تولید می‌کند، گاز اتیلن باعث جوانه زدن سیب زمینی می‌شود و کیفیت سیب زمینی شما را از بین می‌برد مگر این که قصد کاشت سیب زمینی را داشته باشید که در این صورت برای افزایش سرعت جوانه زدن سیب زمینی می‌توانید سیب زمینی و پیاز را در یک سبد نگهداری کنید. ولی اگر می‌خواهید جلوی جوانه زدن سیب زمینی را بگیرید و مدت زیادی آن را در کابینت نگه دارید، باید سیب زمینی و پیاز را در دو سبد مجزا بگذارید.
روش دوم استفاده از سیب درختی است. برای پیشگیری از جوانه زدن سیب‌زمینی، درون کیسه آن‌ها، یک سیب درختی قرار دهید.

خراسان نیوز

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
0
1
راه بهتر این است که کم بخرید به اندازه مصرف یک هفته
قدیم میرفتیم یه کیسه سیب زمینی میخریدیم بخشی از اون خراب میشد
الان یکی دو کیلو میخریم پیش از این که خراب بشه مصرف شده
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv