مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز کیست‌های تخمدان چیست؟
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۹۴۹۸
تاریخ انتشار: 2018 December 06    -    ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
bato-adv
bato-adv

یک پریناتولوژیست گفت: ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز کیست‌های تخمدان است و سرطان‌های پستان، روده، دستگاه گوارش و رحم می‌تواند بروز این سرطان را گسترش دهد.

شکوه ابوترابی پریناتولوژیست در خصوص علل بروز کیست تخمدان در بانوان اظهار کرد: ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته شده در بروز این بیماری است و سرطان‌های پستان، روده، دستگاه گوارش و رحم می‌تواند بروز سرطان تخمدان را گسترش دهد.

وی ادامه داد: برخی ژن‌ها هستند که در خانواده وجود دارد برای نمونه در هنگام مشاهده سرطان در یکی از اعضای خانواده باید ژن عامل بروز سرطان شناسایی و دیگر اعضاء خانواده که حامل ژن هستند به‌صورت دوره‌ای بررسی شوند.

این پریناتولوژیست با اشاره به اینکه خانم‌ها باید به احساس سنگینی در زیردل خود، حساس شده و حتماً به پزشک مراجعه کنند، عنوان کرد: بانوان در صورت احساس تورم در شکم، درد، تهوع، استفراغ، تغییر وضعیت قاعدگی و تغییر وضعیت گوارش به پزشک مراجعه کنند.

ابوترابی با تأکید بر اینکه درمان نیز با توجه به نوع توده و مرحله بیماری متفاوت است، اضافه کرد: درمان توده‌های کوچک‌تر بسیار راحت‌تر از توده‌های بزرگ است، به همین دلیل مراجعه زودهنگام به پزشک در روند درمان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

ایسنا

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv