راز لگد انداختن جنین در رحم مادر کشف شد
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۹۰۹۴
تاریخ انتشار: 2018 December 03    -    ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵
bato-adv
bato-adv

محققان با اندازه گیری امواج مغزی چند جنین راز لگدانداختن‌های مکرر آن‌ها را کشف کرده اند و معتقدند هدف آن‌ها از این کار شناسایی و درک ابعاد مختلف بدن خودشان است.

Image result for ‫راز لگد انداختن جنین در رحم مادر کشف شد‬‎

به گزارش نیواطلس، انجام این بررسی به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند از روش‌های بهتری برای بررسی وضعیت بدن نوزادان نارس استفاده کنند.

پژوهش یادشده توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده و برای انجام آن حرکات بدنی و به خصوص لگدانداختن‌های جنین‌های گوناگون با استفاده از روشی موسوم به الکتروانسفالوگرافی مورد بررسی قرار گرفت. در این روش فعالیت الکتریکی بخش‌های مختلف مغز اندازه گیری شده و این فعالیت‌ها بر روی کاغذ ثبت می‌شوند.

جنین‌های یادشده بین ۳۱ تا ۴۲ هفته سن داشته اند و تحقیق یادشده ثابت کرده هر بار که یکی از آن‌ها دست خود را تکان می‌داده الگویی از امواج مغزی سریع در نیمکره سمت چپ مغز آن تولید می‌شده است. تکرار این حرکات به پزشکان امکان می‌دهد تا نقشه‌ای از وضعیت بدن جنین ترسیم کنند و از میزان رشد و سلامت آن مطمئن شوند. جنین هم با حرکاتی از این دست برای شناسایی و درک اجزای مختلف بدن خود اقدام می‌کرده است.

همین الگو در مورد لگدانداختن‌های نوزادان نیز وجود دارد و ظاهرا جنین برخی حیوانات مانند موش هم از همین روش برای شناسایی جسم خود استفاده می‌کند.

تحقیقات تازه حاکیست امواج مغزی یادشده در نوزادانی که به صورت بسیار نورس متولد می‌شوند بسیار قوی‌تر است و روال طبیعی آن است که انتشار این امواج در آستانه تولد نوزاد متوقف شوند.

مهر

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv