هشدار پزشکی قانونی تهران در مورد گازگرفتگی
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۲۸۶۶
تاریخ انتشار: 2018 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
bato-adv
bato-adv

پزشکی قانونی استان تهران با سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز در منازل، ادارات و اماکن تجاری نسبت به افزایش مرگ ناشی از گازگرفتگی با گاز CO هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، اعلام کرد: در سال گذشته ۱۹۱ نفر و در ۵ ماهه اول امسال ۳۶ نفر در استان تهران به علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان باخته‌اند که نسبت به پنج ماه سال گذشته که ۴ مورد بوده ۲۷ درصد کاهش داشته است.

استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی بدون دودکش، نقص در دودکش و نشت گاز به فضای مسکونی، استفاده از وسایل خوراک‌پزی برای گرمایش و نبود تهویه درست و مناسب محیط از جمله مهمترین دلایل تولید و تجمع گاز CO در منازل و اماکن تجاری و اداری است.

برای تأمین گرمای منزل یا محل کار خود به هر وسیله‌ای متوسل نشوید و چنانچه شهروندان درخصوص اصول ایمنی از کارشناسان این امر کمک بگیرند و در صورت استفاده از وسایل گرمازای دودکش دار حتما دودکش‌ها کاملا بررسی شوند. معمولا مسدود بودن دودکش‌های دیوار از عوامل مهم ایجاد مسمومیت و گازگرفتگی و به خطر افتادن جان افراد محسوب می‌شود.

باتوجه به اینکه گاز co بدون بو وطعم است فرد متوجه گازمونواکسیدکربن نمی‌شود و این امرباعث می‌شود فردعلائمی نظیر سرددرد، تهوع، سرفه خشک، احساس ناخوشی ودرمجموع علائم سرماخوردگی که بدون تب و درکودکان تهوع واستفراغ و حالت گیجی وخواب آلودگی و دربرخی موارد با افت سطح هوشیاری وتشنج همراه است

فارس

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv