ماجرای درگیری کارگردان خارجی و کارگردان ایرانی +عکس
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۱۴۷۲
تاریخ انتشار: 2018 September 16    -    ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
bato-adv
bato-adv

کارگردان فیلم فرهاد صفی نیا اول بار ولتاژ را در ماه جولای سال پیش متهم به این کرد که سعی دارد هزینه‌های فیلم را افزایش دهد تا منجر به تخفیف مالیاتی زیادتر از سوی دولت ایرلند شود.

ماجرای درگیری کارگردان خارجی و کارگردان ایرانی +عکس

مل گیبسون در این فیلم از تهیه کنندکان است و در نقش جیمز موری هم بازی می‌کند. اکنون وی رسما وارد این ماجرا شده و اعلام کرده یکی از تهیه کنندگان با پیشنهادی ۱.۳ میلیون دلاری به صفی نیا از وی خواسته است تا او بعد یک میلیون دلار از این پول را به آن‌ها بازگرداند و این کار را تحت عنوان خرید مالکیت ادبی داستان این فیلم انجام دهند.

گیبسون گفته آن‌ها ادعا کرده اند قبلا در لوییزیانا نیز به همین ترتیب هزینه‌ها را بالا برده و تخفیف مالیاتی زیادتری گرفته اند.

این در حالی است که گفته شده وکیل صفی نیا از این تهیه کننده نامه‌ای خواسته است که تضمین کننده این باشد که این کار قانونی است و البته چنین نامه‌ای هرگز نوشته نشد. صفی نیا پیشتر اعلام کرده بود این پیشنهاد را نپذیرفته است.

این تهیه کننده پیشنهاد مشابهی هم به مدیر کمپانی گیبسون داده و با مخالفت وی نیز روبه رو شده بود.

ایرلند ۳۲ درصد تحفیف مالیاتی به آن دسته از فیلم‌هایی که بیش از ۳۰۷ هزار دلار برای تولید هزینه کنند می‌پردازد.

این فیلم بر مبنای کتاب پرفروش «پروفسور و دیوانه» ساخته می‌شود و گیبسون سال ۱۹۹۸ حقوق ساخت فیلمی سینمایی از روی کتاب سایمن وینچستر را خریده بود.

«پروفسور و دیوانه» داستان واقعی چگونگی خلق شدن دیکشنری انگلیسی آکسفورد را روایت می‌کند و داستانی تیره از جنون و نبوغ و ۲ مرد وسواسی است که تاریخ ادبیات را تغییر دادند.

گیبسن ابتدا می‌خواست خودش این فیلم را کارگردانی کند، اما بعد فرهاد صفی نیا را که فیلمنامه نویس فیلم «آپوکالیپتو» در سال ۲۰۰۶ بود برای این کار انتخاب کرد.

صفی نیا فیلمنامه «پروفسور و دیوانه» را نوشته و آن را کارگردانی می‌کند.

در این فیلم که محصول مشترک آمریکا-ایرلند است، شان پن در نقش دکتر ویلیام چستر مینور ظاهر می‌شود و فیلم قرار است با بودجه ۲۵ میلیون دلاری ساخته شود.

نوداد

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv