کمبود این ویتامین به مغز آسیب می رساند
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۱۲۵۲
تاریخ انتشار: 2018 September 14    -    ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
مطالعه ای جدید نشان می دهد کمبود ویتامین E می تواند آسیب های جدی به مغز وارد کند.

کمبود این ویتامین به مغز آسیب می رساند

 ویتامین ای (Vitamin E)  یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است. این ویتامین همچون ویتامین ث  خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و اثر شیمیایی مخربی که به بافت‌های بدن لطمه می‌زند را از بین می‌برد. این ویتامین در بدن نقش یک آنتی اکسیدان را ایفا می‌کند و از سلول‌های بدن در مقابل تخریب حفاظت می‌کند، یعنی این ویتامین توانایی زیادی در خنثی کردن رادیکال‌های آزادی دارد که درون سلول‌های بدن و بطور طبیعی ساخته می‌شوند و چون دارای الکترون جفت‌نشده هستند برای متعادل کردن خودشان اقدام به جذب الکترون‌های سلول‌های سالم بدن می‌کنند و از این طریق به آنها صدمه می‌زنند.

خاصیت آنتی اُکسیدانی این ویتامین به آن اجازه می‌دهد تا از لطمه دیدن داخل رگها و سکته قلبی پیشگیری کند.کمبود ویتامین بیشتر در بیماری‌های قلبی نمود پیدا می‌کند.همچنین این ویتامین دارای خاصیت ضد انعقادی می‌باشد که به جریان راحت خون در رگ‌هایی که دارای پلاکت‌های چربی چسبنده به دیواره هستند، کمک می‌کند .ویتامین ای همچنین باعث افزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماری‌ها، جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر، کمک به درمان بیماری‌های چشمی مثل آب مروارید و دژنراسیون ماکولر، کاهش احتمال حملات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت، کند کردن روند پیری سلول‌ها، تقویت انسان در مقابل آلودگی‌های زیست محیطی، مقابله با کم خونی، درمان مشکلات ناشی از چربی‌های بد هضم و کمک به بهبود بیماری‌های پوستی، زخم‌ها، اختلالات تولید مثل و کاهش دردهای پیش از قاعدگی و کاهش علائم و نشانه‌های لوپوس می‌شود .همچنین این ویتامین در درمان انواع سرطان‌ها مانند پروستات، پوست، و دهان کمک می‌کند.

مطالعه اخیر، حاکی از آن است که ویتامین E مکمل اسید چربی است که در روغن ماهی، دانه های خوراکی، تخم مرغ و سبزیجات سبز دیده می شود. در واقع، ویتامین E  از از دست رفتن مولکولی حیاتی در مغز جلوگیری می کند.

منبع: سینا پرس

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv