فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۱۷۷۳۶
تاریخ انتشار: 2018 August 10    -    ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
bato-adv
bato-adv

آیا می دانستید که با راه رفتن با پای برهنه، می توانید مزایای زیادی را به دست آورید ؛ زمانی که پوست به طور مستقیم، در تماس با زمین قرار می گیرد،یون های منفی موجود در زمین می توانند به متعادل کردن یون های مثبت بدن کمک کنند و این باعث بهبود سلامت بدن شما در بسیاری از جنبه ها می شود.

فواید راه رفتن با پای برهنه روی چمن

بساری از ما میدانیم که بدن دارای نقاط فشار زیادی می باشد و زمانی که با پای برهنه، بر روی شن و ماسه یا چمن راه می رویم، فشار روی پای ما فعال می شود. این جریان، به نوبه خود باعث بهبود سلامت ما می شود .فواید پیاده روی را همه میدانند, پیاده روی مساوی است با سلامتی اما اینکه پیاده روی اول صبح و با پای برهنه بر روی چمن چه مزایایی ممکن است داشته باشد را در این مطلب از بخش می خوانیم.

مزایای پیاده روی با پای برهنه
کمک به کنترل بی خوابی از فواید پای برهنه راه رفتن بر روی چمن

بی خوابی، یک نوع اختلال در خواب تلقی می شود. افرادی که دچار مشکلات خواب هستند، گفته می شود که دچار بی خوابی شده اند. با توجه به بنیاد ملی خواب، یک فرد بالغ نیاز به حداقل 7 ساعت خواب در طول شبانه روز دارد تا سالم بماند. اعتقادات و شواهد بر این است که راه رفتن با پای برهنه بر روی چمن، می تواند بی خوابی را درمان کند.
کمک به بهبود سیستم عصبی یکی از فواید پیاده روی با پای برهنه

راه رفتن با پای برهنه، باعث تحریک نقطه فشار پا شود و این، به نوبه خود ، اعصاب و رگ ها را تحریک می کند. این عملکرد،سیستم عصبی بدن ما را بهبود می بخشد و حتی درد ناشی از وریدهای واریسی، به خصوص در بیماران دیابتی کاهش می یابد، البته اگر به طور مرتب این کار تکرار شود.


ارتباط پیاده روی با پای برهنه و بهبود بینایی

این نقطه فشار پا ،با اعصاب چشم ارتباط دارد.. وقتی که صبح با پای برهنه بر روی چمن راه بروید، نقطه فشار را تحریک کرده و بتعث بهبود بینایی می شود.


راه رفتن با پای برهنه موجب بهبود عملکرد قلب و عروق می شود

راه رفتن با پای برهنه، سیستم عصبی را بهبود می بخشد، که در قبال آن، گردش خون نیز بهبود می یابد و در نهایت منجر به بهبود سیستم قلب و عروق می شود.


افزایش ایمنی بدن از فواید راه رفتن با پای برهنه

تحریک سیستم عصبی در حین راه رفتن با پای برهنه، بع بعبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. توجه کرده اید که کودکان عاشق بازی و جنب و جوش با پای برهنه هستند،و وقتی که با شن و ماسه بازی می کنند، ایمنی آنها افزایش می یابد و قوی تر و سرحال تر می شوند.


راه رفتن با پای برهنه سطح انرژی را افزایش می دهد

راه رفتن با پای برهنه،بر روی شن و ماسه، جاده و یا حتی سنگ های کوچک، باعث تحریک نقاط فشار می شود. ممکن است در ابتدا این راه رفتن، کمی سخت باشد. اما بعدها به آرامی پاها و بدن قوی تر و مستحکم تر می شود. سطح انرژی را افزایش می دهد و باعث فعال شدن شما می شود.


ارتباط پای برهنه راه رفتن و کاهش التهاب

آسیب در سلول ها، باعث التهاب می شود که به سرطان، بیماری های قلبی ، پیری و بسیاری از مشکلات دیگر منجر می شود.با راه رفتن بر روی زمین، با پای برهنه، الکترون های موجود در زمین بعنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و تاثیر بسزایی در کاهش التهاب دارند.


پای برهنه راه رفتن به کاهش علائم هورمونی و دوران قاعدگی کمک می کند

عدم تعادل هورمون ها می تواند باعث ایجاد مشکلات ذهنی و جسمی شود ؛ سندروم پیش از قاعدگی زنان، می تواند کوجب تغییر در خلق و خو، درد شکم، سردرد، افزایش وزن، یبوست ، آکنه و علائم دیگر شود که راه رفتن با پای برهنه، می تواند به کاهش این علائم کمک کند.


کنترل فشار خون از فواید پای برهنه راه رفتن

زمانی که با پای برهنه راه می روید، اعصاب پاها تحریک می شود.و سطح استرس پایین می آید. زمانی که استرس و فشار آزاد می شود، به کنترل فشار خون کمک می کند.


کاهش دردهای مزمن از مزایای پیاده روی با پای برهنه

الکترونهای موجود در زمین، به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. به این صورت که، الکترون ها توسط بدن جذب می شوند ، در حالی که راه رفتن با پای برهنه باعث افزایش سطح اکسیژن می شود و بنابراین دردهای حاد را در بدن کاهش می دهد.

منبع: نمناک

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv