ریزش بخشی از دیوار بزرگ چین
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۱۷۰۹۴
تاریخ انتشار: 2018 August 04    -    ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
bato-adv
bato-adv
پس از پرداخت هزینه های هنگفت از سوی دولت چین برای ترمیم دیوار بزرگ چین، بخش قابل توجهی از آن به تازگی بر اثر ریزش باران های شدید در شمال این کشور فرو ریخت تا دوباره ترمیم آن از سر گرفته شود. در ابتدای ماه ژوئیه ی گذشته هم بخشی که گذرگاه «یانمن»...

ریزش بخش شمالی دیوار بزرگ چین

ریزش بخش شمالی دیوار بزرگ چیناختصاصی «تابناک با تو»؛ پس از پرداخت هزینه های هنگفت از سوی دولت چین برای ترمیم دیوار بزرگ چین، بخش قابل توجهی از آن به تازگی بر اثر ریزش باران های شدید در شمال این کشور فرو ریخت تا دوباره ترمیم آن از سر گرفته شود.

بنا به گزارش روزنامۀ «دیلی میل» در ابتدای ماه ژوئیه ی گذشته هم بخشی که گذرگاه «یانمن» روبروی آن قرار دارد پس از فرو ریختن مورد بازسازی قرار گرفت و مسئولان مجبور شدند تا آنجا را به روی بازدیدکنندگان ببندند.

مسئولان چینی گروه مهندسی را که مسئولیت ترمیم را بر عهده داشتند مقصر تخریب دوباره این بخش از دیوار بزرگ چین می دانند و اشاره کردند که دلیل چنین اتفاقی به ضعف ساختار اساسی دیوار بزرگ نیز باز می گردد که منجر به تَرک برداشتن آن شد تا به طور کامل اجزای ترمیم شده آن به تازگی سقوط کند.

ریزش بخش شمالی دیوار بزرگ چین

مجله ی «گلوبال تایمز» نیز گزارش سرزنش آمیزی را درباره ی مسئولان محلی نوشته و آنها را مقصر ترک برداشتن و ریختن دیوار دانست، و یاد آور شد که این دیوار در طول پنج قرن در برابر سخت ترین شرایط آب و هوایی استوار و سالم بوده است.

شایان ذکر است که دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفت گانه دنیای باستان است، و در دوران حکومت امپراتور "مینگ" ساخته شد و گذرگاه "یانمن" هم با بیست کیلومتر طول یکی از طولانی ترین گذرگاه های دیوار بزرگ چین به شمار می رود.

ریزش بخش شمالی دیوار بزرگ چین

ریزش بخش شمالی دیوار بزرگ چین

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv