قیمت مرغ ارزان شد
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۱۴۹۹۵
تاریخ انتشار: 2018 July 13    -    ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
bato-adv
bato-adv

قیمت هر کیلوگرم مرغ در سطح خرده فروشی تهران که به مرز ۹۰۰۰ تومان در اوایل هفته رسیده بود با ورود شرکت پشتیانی امور دام به بازار و توزیع مرغ منجمد کاهش یافت و به ۸۲۵۰ تومان رسید.

بر اساس اعلام اتحادیه پرنده و ماهی، قیمت مرغ گرم استعلامی کشتارگاه‌های تهران ۷۴۰۰ تومان، پخش ۷۵۵۰ تومان، خرده فروشی ۸۲۵۰ تومان، خرده فروشی مرغ شمال ۷۸۰۰ تومان و قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۷۰۰۰ تومان است.

در این اطلاعیه خطاب به اعضای این اتحادیه آمده است که می‌توانید با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب ۱۰ درصد سود اقدام به فروش نمایید.

بنابر این گزارش، ستاد تنظیم بازار، چندی پیش قیمت کف و سقف مرغ را ۷۱۰۰ تومان تا ۷۸۰۰ تومان اعلام کرده و گفته بود که اگر قیمت مرغ به بیش از این قیمت برسد دولت به عرضه گوشت مرغ اقدام می‌کند و اگر به کمتر از ۷۱۰۰ تومان برسد گوشت مرغ را از تولیدکنندگان می‌خرد؛ بنابراین گزارش با وجود اختصاص ارز یارانه‌ای ۳۸۰۰ تومانی به واردات خوراک دام و طیور ذرت و سویا در بازار افزایش قیمت داشته به‌طوری که بر اساس گفته فعالان بخش خصوصی قیمت هر کیلوگرم ذرت به حدود ۱۲۰۰ تومان و کنجاله سویا به ۲۶۰۰ تومان تا ۲۷۰۰ تومان رسیده و موجب نارضایتی فعالان این بخش شده است.

تسنیم

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv