آسمان صاف و افزایش دما در اغلب شهرها
bato-adv
کد خبر: ۱۱۳۰۲۳
تاریخ انتشار: 2018 June 23    -    ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲

براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی، در سه روز آینده در اغلب نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی و روند افزایش تدریجی هوا پیش‌بینی می‌شود.

روز آینده در ساعت بعدازظهر و همچنین بعدازظهر امروز در برخی مناطق شمالی آذربایجان غربی، برخی مناطق شمالی خراسان رضوی، گلستان و ارتفاعات البرز در سمنان و شمال شرق تهران رشد ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی وزش باد و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

در ساعت بعدازظهرِ دو روز آینده در برخی نواحی استان سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق رخ خواهد داد.

روز آینده در استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق این استان‌ها همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

در دو روز آینده در قم و جنوب سمنان به دلیل وزش باد نسبتا شدید، بروز گرد و خاک محتمل است.

امروز و دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز دوشنبه نیز حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۸ و ۲۵ درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان، شهر کرد با کمینه دمای ۸ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

از امروز تا پایان هفته بارش خاصی در سطح کشور پیش‌بینی نمی‌شود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱ تیرماه سال جاری ۱۶۳.۷ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۲۰۸ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری ۲۱.۳ درصد کمتر از سال گذشته است؛ همچنین میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۱.۳ میلی‌متر ثبت شده است که بارش سال جاری ۲۶ درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی و نهم سال زراعی متعلق به منطقه کلیبر در استان آذربایجان شرقی به میزان ۳۳.۳ میلی‌متر بوده است.

فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار