قاتل سریالی زنان گیلانی: فقط ۳ مورد را قبول دارم
bato-adv
کد خبر: ۱۱۲۹۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: 2018 June 23    -    ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹

قاتل سریالی زنان گیلانی که متهم است هشت زن را به قتل رسانده و طلا و جواهرات آنان را سرقت کرده است، در جلسه دوم محاکمه از خودش دفاع کرد و گفت: فقط قتل سه نفر را قبول دارد. متهم که بهزاد نام دارد، قتل‌های خود را از هشت سال قبل آغاز کرد و سرانجام سال گذشته دستگیر شد. مأموران در جریان تحقیقات، همسر این مرد به نام نگار را که همسر دوم او بود، به اتهام همدستی بازداشت کردند و این زن نیز پذیرفت در اغفال قربانیان و فروش طلا و جواهرات آن‌ها مشارکت داشته است.

 

مرد جوان توضیح داد قربانیان خود را به‌عنوان مسافر سوار می‌کرد و سپس به بهانه‌های مختلف ازجمله یافتن کار، آن‌ها را فریب می‌داد، به خانه‌اش می‌کشاند و به قتل می‌رساند.

 

در جلسه اول محاکمه این افراد، نماینده دادستان کیفرخواست را علیه آن‌ها خواند و در حالی خواستار مجازات این زن‌وشوهر شد که جسد دو نفر از مقتولان هنوز کشف نشده است.
در ابتدای جلسه دوم محاکمه اولیای دم مقتولان خواستار صدور حکم قصاص نفس متهم و مجازات قانونی متهم ردیف اول و دوم به دلیل اتهام هشت فقره قتل عمدی، مشارکت در قتل، جنایات بر میت، مباشرت در معامله در اموال مسروقه و سرقت طلاجات شدند.

 

سپس بهزاد به دفاع از خود پرداخت و گفت: فقط سه فقره از قتل‌هایی را که نوشته‌اند، قبول دارم. مرقومه‌هایی که از سوی بازپرسی از من نوشته شده را قبول ندارم، چون همگی آن‌ها از روی اجبار و تهدید نوشته شده است. من ۵/۱۴ ماه در سلول انفرادی بودم و توانایی دفاع از خود را نداشتم. انگیزه قتل‌ها سرقت طلاجات نبوده. انگیزه دیگری برای قتل‌ها داشته‌ام و خصوصی به قاضی پرونده خواهم گفت.

 

او ادامه داد: در دو فقره از قتل‌ها که در پرونده آمده اصلا من در گیلان نبودم، بلکه در شهر عسلویه مشغول کار بودم و در جریان این قتل‌ها قرار نداشتم. در جریان بازپرسی‌ها استعمال به مواد مخدر مثل تریاک، ژلوفن و ترامادول داشتم و در این حالت پاسخ بازپرس‌ها را دادم که هیچ‌کدام از روی عقل و تفکر نبود، بلکه از روی خماری پاسخ دادم. بهزاد گفت: از اعدام و مرگ به‌هیچ‌وجه نمی‌ترسم و از اینکه سرانجام اعدام می‌شوم، مطلع هستم. چندین‌بار اقدام به خودکشی کردم، اما هیچ‌گاه موفق نشدم و نیازی نیز برای دروغ‌گفتن ندارم. در ادامه اسماعیل یوسفی، وکیل‌مدافع متهم ردیف اول این پرونده، نیز با بیان اینکه اظهارات مبنی به سه فقره قتل موکلش را تازه شنیده، گفت: با توجه به اظهارات و دادخواستی که از سوی اولیای دم مقتولان ارائه شده، نیاز به‌وقت بیشتری برای مطالعه و دفاع از موکلم دارم و نتیجه دفاعیات خود را در قالب لایحه‌ای به دادگاه ارائه خواهم کرد.

 

در ادامه همسر بهزاد به‌عنوان متهم ردیف دوم پرونده قتل سریالی به دفاع از خود پرداخت. این زن به یک فقره معاونت در قتل عمدی، فراهم‌کردن مقدمات ارتکاب جرم، مباشرت در معامله مانند خرید سیم‌کارت، گوشی تلفن همراه و تسهیل وقوع جرم از طریق جلب اعتماد مقتول با ارائه وسایل خوراکی به وی و ترغیب مقتول برای سوارشدن به خودروی متهم و مساعدت در خلاصی‌دادن شوهرش متهم است. او در دفاع از خود گفت: در هیچ‌کدام از قتل‌هایی که همسرم مرتکب شده، همدستی و همراهی نداشتم، بلکه در اواخر زندگی مشترک فقط به مسائلی پی بردم که همان نیز باعث شد تنش‌هایی بین ما ایجاد شود. نگار افزود: فقط دو فقره از فروش طلاجاتی را که همسرم به من داده قبول دارم که یکی را همسرم به من هدیه داده و دیگری را نیز که حاصل سرقت بود به من بخشید و من نیز اقدام به فروش آن در بازار کردم. طلای اولی که بهزاد در اختیارم گذاشت، طلاجات جامانده از یک مسافر بود و من نیز آن را در بازار فروختم. درباره طلاجات مسروقه که بهزاد بار دوم در اختیارم گذاشت نیز مجبور به فروش آن‌ها شدم، چون بهزاد تهدید کرد فرزند اول‌مان را خواهد کشت و فرزند دوم‌مان را مفقود خواهد کرد.

 

نگار با اعتراف به اینکه سیم‌کارت و گوشی‌های مسروقه را می‌خرید و در اختیار همسرش قرار می‌داد، گفت: دلیل اینکه من اقدام به تهیه سیم‌کارت و گوشی موبایل برای همسرم می‌کردم، این بود که فروشندگان سیم‌کارت و گوشی تلفن همراه فکر می‌کردند همسرم مأمور است و به او سیم‌کارت و گوشی موبایل نمی‌فروختند.

 

متهم ردیف دوم پرونده با بیان اینکه یکی از سیم‌کارت‌های خریداری‌شده را به همسرش داد و دیگری را خود استفاده می‌کرد، گفت: همسرم از چک‌های شخصی من برای معاملات خود استفاده می‌کرد و، چون چک‌ها به نام من بود و نمی‌توانستم آن‌ها را پاس کنم، مجبور شدم خط خود را عوض کنم تا از چشم طلبکاران پنهان شوم.
نگار درباره همدستی با شوهرش در فریب مقتولان گفت: من فقط یک مقتول را در خانه خود مشاهده کردم و بسیار متعجب و متأثر شدم و قصد داشتم به وی کمک کنم، اما با تهدید همسرم مواجه شدم و نهایتا بهزاد من و فرزندم را در داخل یک اتاق محبوس کرد. در ادامه جلسه محاکمه، وکیل‌مدافع متهم ردیف دوم در دفاعیات خود از موکلش اظهار کرد: نکاتی که در متن کیفرخواست مرقوم شده با افعالی که متهم به آن متهم شده، برابری نمی‌کند و نیاز است دقت لازم دراین‌باره صورت گیرد. محمد نجاتی با اشاره به اتهام دیگر موکلش مبنی‌بر مباشرت در فروش طلاجات مقتولان، افزود: در کیفرخواست قرائت‌شده برای موکل من اختفای طلاجات ذکر شده درحالی‌که این اتهام ربطی به قتل‌های انجام‌شده ندارد و نمی‌تواند عاملی برای قتل شود و نیاز است دادگاه دقت و اهتمام بیشتری نسبت به موضوع بررسی‌ها داشته باشد. قاضی این پرونده نیز در پایان جلسه با اشاره به اظهارات و دفاعیات مطرح‌شده در این جلسه اظهار کرد: با توجه به استدلال وکیلان مدافع متهم ردیف اول و دوم و همچنین استماع اظهارات اولیای دم مقتولان، به استناد ماده ۳۶۹ آیین دادرسی کیفری، به مدت یک هفته اعلام تنفس اصحاب دعوا اعلام می‌شود.

روزنامه شرق

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
0
0
زنی که به حرف یه مسافر کش گول بخوره و بره خانه یارو ...حقش که هر بلایی سرش بیاد ....آخه عاقل اگه کار پیدا کن بود برای خودش کار پیدا می کرد که مسافر کشی نکنه ....چقدر زود گول می خوریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار