مسمومیت ۷ نفر در اردبیل با قارچ سمی
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۱۰۳۷۸
تاریخ انتشار: 2018 May 27    -    ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۲
bato-adv
bato-adv

داریوش امدادی اضافه کرد: طی هفته‌های اخیر مسمومیت با خوردن قارچ‌های سمی بیشتر استان‌ها را درگیر کرده که در استان اردبیل نیز تاکنون هفت نفر به همین دلیل با مسمومیت مواجه شده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد پنج نفر ساکن مناطق شهری و دو نفر ساکن مناطق روستایی بوده، ادامه داد: در این استان مسمومیت ناشی از خوردن قارچ فقط در دو شهرستان خلخال و مشگین شهر گزارش شده است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید بر اینکه طی این مدت شهرستان خلخال دارای بیشترین تعداد مسمومیت با قارچ بوده است، ادامه داد: تاکنون در این شهرستان شش نفر با مسمومیت ناشی از مصرف قارچ به مراکز درمانی مراجعه و تحت مداوا قرار گرفته اند.

وی با اشاره به مسمومیت یک نفر نیز در شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: این فرد ساکن یکی از روستا‌های این شهرستان بوده و به دلیل مصرف قارچ خودرو مسموم شده بود.

امدادی با بیان اینکه تاکنون هیچ فردی در استان اردبیل به دلیل مسمومیت با قارچ فوت نکرده است، متذکر شد: تمام افراد دچار مسمومیت، تحت مداوا قرار گرفته و از بیمارستان مرخص شده اند.

وی مسمومیت با قارچ را بسیار خطرناک و کشنده برشمرد و یادآور شد: بیشترین تاثیر این نوع مسمومیت برروی کبد بوده و با از کار انداختن سایر اندام داخلی منجر به مرگ فرد مسموم می‌شود.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی استان شناسایی قارچ‌های سمی را به دلیل وجود گونه‌های مختلف و شباهت با قارچ‌های غیرسمی سخت دانست و از شهروندان این استان خواست از مصرف قارچ‌های خودرو به شدت پرهیز کنند.

وی همچنین به منظور جلوگیری از مسومیت‌های بیشتر از رسانه‌های گروهی خواست که نسبت به اطلاع رسانی گسترده در این خصوص اقدام کنند.

مهر

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv