آسیب دومین تابلوی پیکاسو قبل از حراج +عکس
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۹۲۱۶
تاریخ انتشار: 2018 May 16    -    ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv

تابلوی ۷۰ میلیون دلاری «ملوان» اثر پابلو پیکاسو به شکلی تصادفی آسیب دید و از حراجی «کریستی» که قرار بود در آنجا به فروش برسد بازماند.

به گزارش نیویورک تایمز، تابلوی ۷۰ میلیون دلاری «ملوان» اثر پابلو پیکاسو به شکلی تصادفی آسیب دید و از حراجی «کریستی» که قرار بود در آنجا به فروش برسد بازماند.

آسیب دومین تابلوی پیکاسو قبل از حراج +عکس

مسولان خانه حراجی در مورد زمان به حراج گذاشتن این تابلو گفتند: پس از مشورت با کارشناسان به این نتیجه رسیدیدم که این تابلو از فهرست حراجی ۱۵ ماه می‌یعنی امروز خارج شود تا مراحل مرمت آن انجام گیرد. در این زمینه اقدامات فوری جهت اصلاح این موضوع را با هماهنگی با مشتری‌مان انجام داده‌ایم و در اینجا بدون ذکر جزییات به انتشار همین میزان اطلاعات بسنده می‌کنیم.

شبکه بلومبرگ در ماه آوریل «استیو واین» غول کازینو را به عنوان خریدار و مشتری این تابلو از حراجی کریستی شناسایی و اعلام کرده است. همین استیو واین نیز به تازگی به جهت اتهامات جنسی از سمت خود به عنوان مدیراجرایی و رییس مجموعه اقامتگاه‌های واین کناره‌گیری کرده است.

نکته جالب اینکه آقای استیو واین از ناراحتی چشمی رنج می‌برد و همین باعث شدکه در سال ۲۰۰۶ بصورت تصادفی آرنجش در تابلوی بوم نقاشی «رویا» شاهکار خلق شده پیکاسو در سال ۱۹۳۲ فرو رفته و به آن آسیب جدی بزند. واین در آن زمان قرار بود همین تابلو را به مبلغ ۱۳۵ میلیون دلار به «استیون‌ای کوهِن» میلیاردر و مجموعه‌دار بزرگ آمریکایی بفروشد. البته آن تابلو مرمت شد و بالاخره در سال ۲۰۱۳ با مبلغ ۱۵۵ میلیون دلار به آقای کوهِن فروخته شد.

فارس

bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv