فوت یک بیمار از ۴ بیمار مبتلا به تب کنگو
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۷۸۹۹
تاریخ انتشار: 2018 May 03    -    ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
bato-adv
bato-adv
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص موارد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال ۹۷ تا کنون، گفت: ۴ مورد ابتلا به این بیماری داشتیم.

دکتر محمد مهدی گویا، افزود: یک مورد از بین این ۴ مورد ابتلا، به رغم همه اقدامات درمانی بیمارستان، فوت کرد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش پیشگیری و اطلاع رسانی در مورد تب کریمه کنگو به افرادی که با دام سر و کار دارند، گفت: افرادی که دام نگهداری می‌کنند و یا دام ذبح می‌کنند و یا در کشتارگاه کار می‌کنند به منظور عدم ابتلا به تب کریمه کنگو باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

گویا با بیان این مطلب که نگهداری و کشتار دام باید به صورت مدرن و بهداشتی انجام شود، افزود: اگر فردی بخواهد در کنار خیابان یا جاده بدون رعایت استاندارد‌های بهداشتی اقدام به ذبح دام کند ممکن است به این بیماری مبتلا شود.

وی با بیان اینکه با خوردن گوشت دام کسی مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو نمی‌شود، افزود: افرادی که با خون و ترشحات دام آلوده سروکار دارند و ترشحات و خون دام روی بدن آن‌ها می‌ریزد و داخل مخاط فرد می‌شود به این بیماری مبتلا می‌شوند.

گویا با تاکید بر اینکه کنه‌ای که روی بدن دام آلوده می‌نشیند می‌تواند ناقل تب کریمه کنگو باشد، افزود: چنانچه این کنه، بدن انسان را نیش بزند می‌تواند فرد را مبتلا به این بیماری کند.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر تاکید کرد: پرسنل درمانی اعم از پزشک و پرستار باید در مواجهه با بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو، نکات بهداشتی و اصول استاندارد حفاظت فردی را رعایت و انجام دهند تا به این بیماری مبتلا نشوند.
گویا با اشاره به اینکه شناسایی دام مبتلا به تب کریمه کنگو بسیار دشوار است، افزود: حتی متبحرترین افراد نمی‌توانند این بیماری را در دام شناسایی کنند بنابراین باید تمام نکات بهداشتی را در هنگام تماس با دام رعایت کنید.

مهر

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv