تابناک باتو | مجله اینترنتی

Tabnakbato | تابناک باتو

سرگرمی و دانستنی ها
۲۰ وسیله قدیمی که مردم کاربرد آن را نمی‌دانند

۲۰ وسیله قدیمی که مردم کاربرد آن را نمی‌دانند

سرعت پیشرفت فناوری‌ها به قدری بالا است که حتی دستگاه‌های تولید شده ۳-۴ سال پیش نیز از رده خارج به نظر می‌رسد حال چه انتظاری است که در مورد وسایل خانگی قرن گذشته و چگونگی استفاده از آن بدانیم؟ اما اگر هنوز هم یک چیز عجیب غریب را پیدا کرده اید و نمی‌دانید برای چیست، فقط از آن عکس بگیرید و از افراد در اینترنت سؤال کنید. این دقیقاً همان کاری است که کاربران مقاله ما انجام دادند.
آرشیو
سبک زندگی
فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.
آرشیو
چهره ها
افشاگر پیام‌های خصوصی «جف بیزوس» کیست؟

افشاگر پیام‌های خصوصی «جف بیزوس» کیست؟

بیزوس خود قبلاً به شکل تلویحی از دخالت سعودی ها در این ماجرا گفته بود که با انکار مقامات سعودی همراه بوده و اکنون مشخص شده که شاهزاده بن سلمان دستکم در انتشار پیام های متنی خصوصی بین بیزوس و سانچز دخالتی نداشته است. اتهامات به بن سلمان پس از آن مطرح شد که تیم تحقیقاتی منصوب شده توسط بیزوس به این نتیجه رسیدند که شاهزاده سعودی یک کد مخرب را در پیام رسان واتس اپ برای وی فرستاده که به هک شدن تلفن او انجامیده است.
آرشیو
سلامت و بهداشت
آیا ماسک جلوی ویروس کرونا را می‌گیرد؟

آیا ماسک جلوی ویروس کرونا را می‌گیرد؟

ویروس کرونا ویروس جدیدی است که از مدت کوتاه پیش باعث جان باختن بیش از ۴۰ نفر شده است. گسترش این ویروس، این سوال را ایجاد کرده که راه‌های انتقال بیماری چیست و افراد چگونه از خود مراقبت کنند؟ ما در گفت‌وگوی خود با حمید عمادی متخصص بیماری‌های عفونی همه آن چیزی که افراد برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را باید بدانند، بررسی کرده است.
آرشیو
مد و زیبایی
کیف‌دستی جنجالی همسر دیوید بکهام

کیف‌دستی جنجالی همسر دیوید بکهام

به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی میل، گروهی از فعالان حقوق حیوانات به انتقاد از اقدام او پرداختند و برای اعلام نارضایتی خود از رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده کردند. ویکتوریا بکهام ۴۵ ساله در یکی از فعالیت‌های هفته مد پاریس به همراه همسرش، دیوید بکهام ۴۴ ساله با کیف برند هرمس‌بیرکین از جنس پوست تمساح به قیمت ۱۶ هزار پوند دیده‌شد.
آرشیو
آشپزی
نان اسفناج، عصرانه ای لذیذ

نان اسفناج، عصرانه ای لذیذ

نان اسفناج را می‌توانید به عنوان عصرانه یا صبحانه استفاده کنید. این نان به دلیل استفاده از اسفناج دارای خواص فراوانی می‌باشد. خواص این نان بسیار زیاد است که نمی‌توان از آن سرباز زد. نان اسفناج دارای بافتی نرم و سبک می‌باشد که افراد در تمام سن می‌توانند از آن استفاده کنند. برای تهیه این نان شما به موادی همچون شیر، اسفناج، خمیر مایه، نمک، شکر، کره و آرد نیاز دارید.
آرشیو
چیدمان و هنر
روش‌های کاربردی برای تمیز کردن کاغذ دیواری

روش‌های کاربردی برای تمیز کردن کاغذ دیواری

گرد و غبار‌ها روی کاغذ دیوار‌ها می‌نشینند. اکثر کاغذ دیواری‌ها را با دستمال خشک گاه به گاه می‌توان تمیز کرد. بسته به وضعیت و جنس کاغذ دیواری‌ها، پاک کردن آن ممکن است نیاز به لکه زدایی و یا تنها پاک کردن گرد و غبار داشته باشد. خوشبختانه، این کار غیرممکن نیست. با داشتن مواد مناسب و روش صحیح می‌توانید دیواره‌های خود را به حالت اولیه خود باز گردانید.
آرشیو
خبرهای تازه
bato-adv